ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Έγινε η πρώτη ημερίδα στίβου στην Κρήτη

Στο δημοτικό στάδιο του Αγίου Νικολάου στην Κρήτη πραγματοποιήθηκαν την Μεγάλη Πέμπτη 29 οι πρώτοι αγώνες της σεζόν για τον ανοικτό στίβο της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης με επωνυμία «Μιραμπέλο 2021».

Στους αγώνες «ξεμούδιασαν» οι αθλητές των σωματείων από τον άγιο Νικόλα, το Ηράκλειο, τη Σητεία, την Ιεράπετρα και τα Μάλια. Οι περισσότερες συμμετοχές ήταν στην κατηγορία Κ16 αλλά υπήρχε στα περισσότερα αγωνίσματα και ενοποιημένη κατηγορία ανδρών-γυναικών. Ξεχώρισε ο Γκάπριελ Κολέτσι της ΓΕΗ, ο πρωταθλητής παίδων του 2020 στον ακοντισμό, ο οποίος έκανε το 2ο αγώνα του για φέτος μετά το κύπελλο ρίψεων της Κύπρου και έριξε φετινό ρεκόρ 61.00μ (είχε 57.30μ). Ακολουθούν τα αποτελέσματα:

80μ κοριτσιών Κ16

  • 1.Κοντογιάννη Σοφία 2008 (Πήγασος) 10.88
  • 2.Λουκάκη Ελένη 2008 (Πήγασος) 11.284
  • 3.Βεζυράκη Σταματίνα 2006 (Πήγασος) 11.285
  • 4.Πλακαντωνάκη Μαρία 2008 (ΑΟΛ) 11.43
  • 5.Καραμπουρνιώτη Ελένη 2008 (Πήγασος) 11.61
  • 6.Ελμας Σελιν 2006 (ΓΑΣ Μαλίων) 11.67
  • 7.Αποστολάκη Κωνσταντίνα 2009 (Πήγασος) 11.75
  • 8.Δανδουλάκη Αριάδνη 2007 (Πήγασος) 11.76
  • 9.Αρακαδάκη Ραφαηλία 2006 (ΑΟΛ) 12.17
  • 10.Πουλάκη Μυρτώ 2007 (ΓΑΣ Μαλίων) 12.22
  • 11.Καρατραγιάννη Μαρία 2006 (Πήγασος) 12.39
  • 12.Φαρσαράκη Ελεάνα 2007 (ΓΑΣ Μαλίων) 12.95

80μ αγοριών Κ16

  • 1.Σγουρός-Στέφας Μανούσος 2007 (ΑΟΛ) 9.53
  • 2.Ζντράβα Άλντο 2006 (ΓΑΣ Μαλίων) 9.93
  • 3.Κακολύρης Γιάννης 2006 (ΑΟΛ) 9.94
  • 4.Διαλυνάς Παναγιώτης 2006 (ΑΟΛ) 9.96
  • 5.Μπέκιο Άρμπι 2006 (Σητειακός ΑΟ) 10.22
  • 6.Παραγιουδάκης Σταύρος 2006 (ΓΑΣ Μαλίων) 10.24
  • 7.Ψουνης Γιάννης 2008 (Πήγασος) 10.86

100μ γυναικών

  • 1.Νίκα Κλεοπάτρα 2000 (ΟΦΗ) 13.53
  • 2.Ροκάκη Αικατερίνη 1984 (ΟΦΗ) 14.25
  • 3.Ρουσοχατζάκη Μαρίνα 2005 (ΓΑΣ Μαλίων) 14.50
  • 4.Βιολέτη Ζωή 2005 (ΑΟΛ) 15.51
  • 5.Φαϊτού Ευσεβία 2005 (ΑΟΛ) 16.21

100μ ανδρών

  • 1.Παπαγιάννης Πέτρος 2005 (Σητειακός ΑΟ) 11.76
  • 2.Μυλωνάκης Μάνος 1994 (Σητειακός ΑΟ) 11.94
  • 3.Σαρρής Γιώργος 2004 (ΑΟΛ) 12.00
  • 4.Τσακαλάκης Νίκος 2005 (ΑΟΛ) 12.08
  • 5.Πλευράκης Νικόλαος 2000 (Πήγασος) 12.18
  • 6.Τρνινιτς Μάρκο 2004 (ΓΑΣ Μαλίων) 12.28
  • 7.Ρουνάκης Μάριος-Ιωάννης 2005 (ΑΟΛ) 12.29
  • 8.Παρηγοράκης Μάνος 2004 (Πήγασος) 12.48
  • 9.Θωμαδάκης Αλέξανδρος 2004 (Πήγασος) 12.49
  • 10.Πατσαδάκης Αλέξανδρος 2004 (Πήγασος) 12.57
  • 11.Αεράκης Μιχαήλ 1979 (ΓΕΗ) 13.06
  • 12.Καραμπινης Παναγιώτης 2005 (Πήγασος) 13.14

150μ κοριτσιών Κ16

  • 1.Σοφία Κοντογιάννη 2008 (Πήγασος) 20.62
  • 2.Γαρεφαλάκη Μαριτίνα 2008 (Βιτσέντζος Κορνάρος) 20.95
  • 3.Βεζυράκη Σταματίνα 2006 (Σητειακός ΑΟ) 21.29
  • 4.Σαλούστρου Γαλάτεια 2007 (Πήγασος) 21.37
  • 5.Λουκάκη Ελένη 2008 (Πήγασος) 21.54
  • 6.Σφυράκη Στέλα 2006 (ΑΟΛ) 22.03
  • 7.Αποστολάκη Κωνσταντίνα 2009 (Πήγασος) 22.54
  • 8.Αρακαδάκη Ραφαηλία (ΑΟΛ) 22.71
  • 9.Καρατραγιάννη Μαρία 2006 (Πήγασος) 23.55
  • -Καραμπουρνιώτη Ελένη 2008 (Πήγασος) DNS

150μ αγοριών Κ16

  • 1.Σγουρός-Στέφας Μανούσος 2007 (ΑΟΛ) 17.76
  • 2.Ρεθυμνιωτάκης Μύρων 2006 (Πήγασος) 17.91
  • 3.Κακολύρης Γιάννης 2006 (ΑΟΛ) 18.56
  • 4.Διαλυνάς Παναγιώτης 2006 (ΑΟΛ) 18.77
  • 5.Μπέκιο Άρμπι 2006 (Σητειακός ΑΟ) 18.95
  • 6.Βεργάκης Μιχάλης 2006 (Πήγασος) 18.96
  • 7.Ψουνης Γιάννης 2008 (Πήγασος) 20.88

200μ εμπόδια κορίτσια Κ16

  • 1.Σαλούστρου Γαλάτεια 2007 (Πήγασος) 32.07

200μ εμπόδια αγοριών Κ16

  • 1.Ρεθυμνιωτάκης Μύρων 2006 (Πήγασος) 27.44
  • 2.Βεργάκης Μιχάλης 2006 (Πήγασος) 28.83

400μ γυναικών

  • 1.Ροκάκη Αικατερίνη 1984 (ΟΦΗ) 1.07.49

400μ ανδρών

  • 1.Θωμαδάκης Αλέξανδρος 2004 (Πήγασος) 55.71
  • 2.Τσουμπλέκας Δημήτρης 2004 (Πήγασος) 56.95
  • 3.Μαμζιερι Βίκτωρ 2005 (ΟΦΗ) 57.46

400μ εμπόδια ανδρών

  • 1.Τζελιλάι Άγγελος 2001 (ΑΟΛ) 59.15
  • 2.Ανδρουλιδάκης Γιώργος 2005 (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 1.03.96

800μ γυναικών

  • 1.Ραφαϊλάκη Νικολέτα 2003 (ΑΟΛ) 2.18.55
  • 2.Μαυροφόρου Χρύσα 2004 (ΑΟΛ) 2.30.16
  • 3.Κουβίδη Μαρία 2004 (Πήγασος) 2.33.55

800μ ανδρών

  • 1.Νίκος Πάγκαλος 2005 (ΑΟΛ) 2.04.91
  • 2.Λυμνιώτης Μάνος 2002 (ΟΦΗ) 2.05.75
  • 3.Ξυπάκης Στέλιος 2005 (Πήγασος) 2.18.85

1200μ κοριτσιών Κ16

  • 1.Βάρδα Δάφνη 2006 (ΑΟΛ) 4.04.22
  • 2.Κουνελάκη Έλλη 2008 (Βιτσέντζος Κορνάρος) 4.04.45
  • 3.Σταμπουλή Αναστασία 2008 (ΑΟΛ) 4.27.44
  • 4.Κοντολαιμάκη Αντωνία 2008 (ΑΟΛ) 4.33.97
  • 5.Κοκολάκη Καλλιόπη 2007 (ΑΟΛ) 4.36.16
  • 6.Γαρεφαλάκη Εμμανουέλα 2008 (ΑΟΛ) 4.39.66
  • 7.Βασιλάκη Μαρία 2007 (ΑΟΛ) 4.44.25
  • 8.Πουλάκη Ιωάννα 2007 (ΑΟΛ) 4.45.25
  • 9.Ζωιτσάκη Αφροδίτη 2007 (ΑΟΛ) 4.45.44
  • 10.Κουβαρτά Σοφία 2007 (ΑΟΛ) 4.58.75

1200μ αγοριών Κ16

  • 1.Τσαλέκου Άρης 2006 (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 3.27.15
  • 2.Φραγκιαδάκης Γιάννης 2006 (Σητειακός ΑΟ) 3.39.47
  • 3.Λουκάκης Άρης 2006 (Πήγασος) 3.41.56
  • 4.Φραγκιαδάκης Πέτρος 2008 (Σητειακός ΑΟ) 3.43.43
  • 5.Πάγκαλος Ευθύμης 2007 (ΑΟΛ) 4.01.48
  • 6.Σκύβαλος Δημήτρης 2007 (ΑΟΛ) 4.06.06
  • 7.Κασσωτάκης Μανώλης 2008 (ΑΟΛ) 4.21.44
  • 8.Μανισαλής Νικόλαος 2006 (ΑΟΛ) 4.23.34

3000μ γυναικών

  • -Ραφαϊλάκη Νικολέτα 2003 (ΑΟΛ) DNF
  • -Μαυροφόρου Χρύσα 2004 (ΑΟΛ) DNS

3000μ ανδρών

  • 1.Βάρδας Εμμανουήλ 2007 (ΑΟΛ) 11.21.36

Ύψος γυναικών

  • 1.Κοκοζοβα Ροζαλίνα 2003 (ΓΑΣ Μαλίων) 1.55
  • 2.Δουλια Νικολέτα 2003 (ΓΑΣ Μαλίων) 1.45

Ύψος ανδρών

  • 1.Σάνι Κώστας 2006 (ΓΑΣ Μαλίων) 1.73μ.
  • 2.Ιωαννάτος Δημήτρης 2005 1.50μ.

Ακόντιο ανδρών

  • 1.Κολέτσι Γκάμπριελ 2003 (ΓΕΗ) 61.00μ.
  • 2.Αλεξάκης Δημήτρικος 2000 (ΓΕΗ) 48.52μ.
  • 3.Βασιλικάκης Ιωάννης 2000 (ΓΕΗ) 42.85μ.
  • Εκτός Συναγωνισμού (ΑΜΕΑ) Γιακουμάκης Μανώλης 35.72

Ακόντιο αγοριών Κ16

  • 1.Κατσουρρι Διονύσης 2007 (ΓΕΗ) 37.91
  • 2.Τσαπαλιάρης Άρης 2008 (Πήγασος) 27.72

Ακόντιο κοριτσιών Κ16

  • 1.Παπαδοπούλου Σοφία 2007 (ΓΕΗ) 36.55
  • 2.Τόπι Μαρίνα 2006 (Πήγασος) 29.75
  • 3.Βελλου Ειρήνη 2006 (ΟΦΗ) 29.10
  • 4.Δανδουλάκη Αριάδνη 2007 (Σητειακός ΑΟ) 20.26
  • 5.Φλουρή Μαρία 2006 (Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων) 16.07

Ακόντιο ανδρών Κ18

  • 1.Κουνενός Εμμανουήλ 2004 (ΑΟΛ) 43.93
  • 2.Παζαράς Ιωάννης 2005 (ΓΑΣ Μαλίων) 32.95

Ακόντιο γυναικών

  • 1.Παπαχατζάκη Μαρίνα 2002 (ΟΦΗ) 38.83μ.
  • 2.Παπαδοπούλου Σοφία 2007 (ΓΕΗ) 33.01μ.

Τετραπλούν κοριτσιών

  • 1.Άρχου Αμαλία 2006 (ΑΟΛ) 12.70μ.
  • 2.Αρχαύλη Ειρήνη 2007 (ΑΟΛ) 11.05μ.
  • 2.Πρενε Λουγκια 2008 (ΓΑΣ Μαλίων) 11.05μ.

Τετραπλούν αγοριών Κ16

  • 1.Σταμπουλής Γιώργος 2006 (ΑΟΛ) 13.16
  • 2.Δαβράδος Μιχαήλ 2006 (ΑΟΛ) 13.00
  • 3.Βιολέτης Νικόλαος 2007 (ΑΟΛ) 12.17

Μήκος γυναικών

  • 1.Βιολέτη Ζωή 2005 (ΑΟΛ) 3.90μ.
  • 2.Φαϊτού Ευσεβία 2005 (ΑΟΛ) 3.89μ.

Μήκος ανδρών

  • 1.Κωστάκης Γιώργος 1987 (ΑΟΛ) 6.24μ.
  • 2.Ρουνάκης Μάριος 2005 (ΑΟΛ) 5.87
  • 3.Ιωαννάτος Δημήτριος 2005 (ΑΟΛ) 5.59
  • 4.Σκουλικάρης Εμμανουήλ 2005 (ΓΑΣ Μαλίων) 5.27

Μήκος αγοριών Κ16

  • 1.Σταμπουλής Γιώργος 2006 (ΑΟΛ) 5.29μ.
  • 2.Δαβράδος Μιχαήλ 2006 (ΑΟΛ) 4.92μ.
  • 3.Βιολέτης Νίκος 2007 (ΑΟΛ) 4.82μ.

Μήκος κοριτσιών Κ16

  • 1.Πλακαντωνάκη Μαρία 2008 (ΑΟΛ) 4.53μ.
  • 2.Ελμας Σελιν 2006 (ΓΑΣ Μαλίων) 4.29μ.
  • 3.Πουλάκη Μυρτώ 2007 (ΓΑΣ Μαλίων) 3.95μ.
  • 4.Πρενε Λουγκια 2008 (ΓΑΣ Μαλίων) 3.94μ.
  • 5.Φαρσαράκη Ελεάνα 2007 (ΓΑΣ Μαλίων) 3.74μ.
  • 6.Αρχαύλη Ειρήνη 2007 (ΑΟΛ) 3.59μ.
  • 7.Λαυρεντάκη Εμμανουέλα 2009 (ΑΟΛ) 3.48μ.

από ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

ΠΗΓΗ Sportsfeed.gr

Related Posts