ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Α1 γυναικών: Ξεκαθάρισμα στον Άγιο Θωμά

Η αναμέτρηση Παναθηναϊκός-Άρης για τον Α’ όμιλο ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της πρεμιέρας το 2ου γύρου στην Α1 γυναικών.

του Δημήτρη Τυχάλα
[email protected]

Ο εντυπωσιακός Άρης μετά το διπλό στο Μαρκόπουλο, αν περάσει με νίκη κι από την έδρα του Παναθηναϊκού κλειδώνει ουσιαστικά μια θέση στην τριάδα και θέτει νοκ άουτ τις πράσινες που παίζουν τα ρέστα τους, όπως ακριβώς έκαναν και πριν από δύο ημέρες κόντρα στις Αμαζόνες.

Στις άλλες δύο αναμετρήσεις του Α’ ομίλου, το Μαρκόπουλο θα υποδεχθεί τον Ηλυσιακό που την προηγούμενη εβδομάδα έχασε με τραυματισμό την Βασιλική Χατζηκωνσταντά, ενώ ο Α.Ο. Θήρας θα φιλοξενήσει στη Σαντορίνη τον Α.Ο. Λαμίας 2013.

Στον Β’ όμιλο, οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας Π.Α.Ο.Κ. και Ολυμπιακός θα φιλοξενήσουν στην έδρα τους τον Πορφύρα και τη Θέτιδα αντίστοιχα. Ο Πορφύρας δεν θα έχει στη διάθεσή του την Αναστασία Ποντικάκη, η οποία υπέστη διάστρεμμα στο παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής απέναντι στον Ολυμπιακό.

Τέλος, η Α.Ε.Κ. θα αντιμετωπίσει στο κλειστό σχολικό της Νέας Φιλαδέλφειας τον Αίαντα Ευόσμου.

Α’ όμιλος
Κλειστό Αγίου Θωμά Μαρούσι, 17.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Σ. Άρης
Διαιτητές: Κυριοπούλου, Μαριδάκης, Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Τσίτσικας Ν., Σπίγγου, Γραμματεία: Πεσίνογλου.

Κλειστό Μαρκόπουλου, 18.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil – Ηλυσιακός Α.Ο.
Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Γεωργάκη, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Βαρατάσης, Ρηγόπουλος, Γραμματεία: Χίλιου.

Κλειστό Σαντορίνης, 19.00: Α.Ο. Θήρας – Α.Ο. Λαμίας 2013
Διαιτητές: Οικονόμου Β., Οικονομοπούλου, Παρατηρητής: Τσιμπινός, Επόπτες: Δρόσος, Σαμοθράκης, Γραμματεία: Γεωργοπούλου.

Ρεπό ο Α.Ο.Ν. Αμαζόνες.

Βαθμολογία
1.Άρης, 14 βαθμοί, 5 νίκες-1 ήττα, 17-8 σετ
2.ΑΟ Θήρας, 13 βαθμοί, 5 νίκες-0 ήττες, 15-5 σετ
3.Μαρκόπουλο, 11 βαθμοί, 3 νίκες-3 ήττες, 14-11 σετ
4.Παναθηναϊκός, 10 βαθμοί, 3 νίκες-3 ήττες, 13-10 σετ
5.ΑΟΝ Αμαζόνες, 9 βαθμοί, 3 νίκες-3 ήττες, 12-13 σετ
6.Ηλυσιακός, 3 βαθμοί, 1 νίκη-4 ήττες, 5-13 σετ
7.Λαμία 2013, 0 βαθμοί, 0 νίκες-6 ήττες, 2-18 σετ

Β’ όμιλος
Ε.Α.Κ. Μίκρας 18.00: Π.Α.Ο.Κ. – Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Αρ., Μούζουλας, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης, Επότπες: Κοτσικάρη, Φλώρου, Γραμματεία: Σιδηρά.

Σχ. Νέας Φιλαδέλφειας, 18.45: Α.Ε.Κ. – Α.Π.Σ. Αίας
Διαιτητές: Νικάκης, Οικονόμου Μ., Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Επόπτες: Σταυράτη, Καλούδας, Γραμματεία: Καστάνη.

Μελίνα Μερκούρη Ρέντη, 19.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Σ.Π. Θέτις
Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Χρηστίδης, Παρατηρητής: Πολίτης, Επόπτες: Κατσιάρας, Καραγιαννάκης, Γραμματεία: Λυκούδη.

Βαθμολογία
1.Ολυμπιακός, 16 βαθμοί, 6 νίκες-0 ήττες, 18-4 σετ
2.ΠΑΟΚ, 16 βαθμοί, 5 νίκες-1 ήττα, 17-3 σετ
3.ΑΕΚ, 9 βαθμοί, 3 νίκες-3 ήττες, 10-9 σετ
4.ΑΣΠ Θέτις, 9 βαθμοί, 3 νίκες-3 ήττες, 12-12 σετ
5.Πορφύρας, 4 βαθμοί, 1 νίκη-5 ήττες, 6-16 σετ
6.Αίας Ευόσμου, 0 βαθμοί, 0 νίκες-6 ήττες, 1-18 σετ
*Ο Πανναξιακός αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα

ΠΗΓΗ Sportsfeed.gr

Related Posts