ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Η Αναγέννηση ανακοίνωσε την επιτροπή εκλογικού αγώνα

Αραμπατζή, Βασδέκη, Γκατσιούδης, Κολόκας, Παπαδιάς ηγούνται της επιτροπής εκλογικού αγώνα της «Αναγέννησης»

Με νέα ηχηρά ονόματα από όλους τους χώρους και όλες τις περιοχές της Ελλάδας (στελέχη σωματείων, παλιοί πρωταθλητές, επιστήμονες, ακαδημαϊκοί, επιχειρηματίες), στελεχώθηκε το επιτελείο της Κίνησης για την Αναγέννηση του Κλασικού Αθλητισμού.

Με απόφαση της Συντονιστικής Επιτροπής της «Αναγέννησης» συστάθηκε η Επιτροπή Εκλογικού Αγώνα για τον ΣΕΓΑΣ, στην οποία ηγούνται μεταξύ άλλων η Φωτεινή Αραμπατζή, η Όλγα Βασδέκη, ο Κώστας Γκατσιούδης, ο Παντελής Κολόκας, ο Χάρης Παπαδιάς, που μαζί με την Κεντρική Συντονιστική Επιτροπή της Κίνησης θα προχωρήσουν το αμέσως επόμενο διάστημα στην τελική επιλογή των υποψηφίων που θα υποστηριχθούν στις εκλογές του ΣΕΓΑΣ.

Η πλήρης σύνθεση της Επιτροπής Εκλογικού Αγώνα της «Αναγέννησης» έχει ως εξής:

1.Χαράλαμπος Ανδρεάδης (Θεσσαλονίκη) – Διοικητικό Στέλεχος Αθλητισμού, Διευθυντικό Στέλεχος Τραπέζης, Οικονομολόγος.

2.Φωτεινή Αραμπατζή (Αν.Μακεδονία, Κ.Μακεδονία) – Πρόεδρος ΓΣ Σέρρες ’93, Αναπληρώτρια Πρόεδρος Τμήματος ΣΕΦΑΑ Σερρών, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Πανεπιστημίου (Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο).

3.Όλγα Βασδέκη (Αττική) – 5η Ολυμπιονίκης (1996), 7η Ολυμπιονίκης (2000), 11η Ολυμπιονίκης (2004), 3η Παγκόσμια Πρωταθλήτρια (1999), 4η Παγκόσμια Πρωταθλήτρια (1997), 12η Παγκόσμια Πρωταθλήτρια (2003), Κυπελλούχος Κόσμου (1998), Πρωταθλήτρια Ευρώπης (1998), 3η Πρωταθλήτρια Ευρώπης Κλειστού Στίβου (1996), 4η Πρωταθλήτρια Ευρώπης Κλειστού Στίβου (1998), Χρυσή Μεσογειονίκης (1997).

4.Ηλίας Βασιλειάδης (Δ.Μακεδονία, Κ.Μακεδονία) – Εκπρόσωπος ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου, Επιχειρηματίας, Πτυχιούχος Φυσικής Αγωγής, πρώην Συνεργάτης-Ομοσπονδιακός Προπονητής.

5.Κώστας Γκατσιούδης (Θράκη) – 6ος Ολυμπιονίκης (2000), 10ος Ολυμπιονίκης (1996), 2ος Παγκόσμιος Πρωταθλητής (1999), δις 3ος Παγκόσμιος Πρωταθλητής (1997, 2001), 3ος Παγκοσμιονίκης (1995), Χρυσός Μεσογειονίκης (1997), 3ος Μεσογειονίκης (1993).

6.Γιάννης Κατσάρας (Θεσσαλία) – Πρόεδρος ΑΣ Ωρίων Καρδίτσας, Ιατρός, Πτυχιούχος Φυσικής Αγωγής, πρώην Σωματειακός Προπονητής.

7.Παντελής Κολόκας (Ήπειρος) – Πρόεδρος Πανηπειρωτικού Αθλητικού Κέντρου Ιωαννίνων, πρώην Αντιπεριφερειάρχης Ηπείρου, πρώην Αντιδήμαρχος Ιωαννίνων, Πτυχιούχος Φυσικής Αγωγής, Βαλκανιονίκης-Πρωταθλητής 800μ.-1500μ.

8.Νεοκλής Κρητικός (Πελοπόννησος, Δ.Ελλάδα) – Βουλευτής Λακωνίας, Αντιπρόεδρος Σπαρτιατικού ΓΣ, Χειρουργός-Ιατρός, Διδάκτωρ Ιατρικής (Πανεπιστήμιο Πατρών), Βαλκανιονίκης-Πρωταθλητής 400μ.-800μ.

9.Γιάννης Μπόλλας (Πελοπόννησος) – Αντιπρόεδρος ΑΣ Αργολίδας 2000, Διοικητικό Στέλεχος Τουρισμού, Πρωταθλητής Ακοντισμού.

10.Χάρης Παπαδιάς (Αττική) – Εκπρόσωπος ΑΟ Δρομέας Βάρης, Διοικητικό Στέλεχος Αθλητισμού, Πτυχιούχος Φυσικής Αγωγής, Παγκόσμιος Πρωταθλητής Κλειστού Στίβου (1997), 6ος Κυπελλούχος Κόσμου (1998), 3ος & 4ος Πρωταθλητής Ευρώπης (1998), 4ος Πρωταθλητής Ευρώπης Κλειστού (1996).

ΠΗΓΗ Sportsfeed.gr

Related Posts