ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ταλίν 2021 (Κ20): Λίστες εκκίνησης, όρια πρόκρισης και πρόγραμμα Ελλήνων (1η μέρα)

Αύριο στην πόλη του Ταλίν στην Εσθονία, ξεκινά το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα εφήβων – νεανίδων στον στίβο και την 1η μέρα των αγώνων έχουμε 18 ελληνικές συμμετοχές.

Το πρόγραμμα της 1η μέρας θα ξεκινήσει στις 10:00 το πρωί και θα ολοκληρωθεί περίπου στις 21:00 το βράδυ όταν θα τερματίσει και η τελευταία αθλήτρια του βάδην στα 10.000μ.
Ακολουθούν οι ελληνικές συμμετοχές, τα όρια και τα κριτήρια πρόκρισης σε ημιτελικούς και τελικούς.

10:00 – Σφαιροβολία εφήβων (προκριματικός) – Όριο πρόκρισης 19.50μ ή οι 12 καλύτεροι στην κατάταξη
1ο γκουπ – Αννίβας Οικονόμου

2ο γκρουπ – Κώστας Γεννίκης

10:00 – 3.000μ στιπλ νεανίδων (προκριματικός) – Προκρίνονται οι 5 πρώτες από κάθε σειρά (δύο σειρές) και οι 5 ταχύτερες εκτός πεντάδας
1η σειρά – Βασιλική Καλλιμογιάννη

11:05 – Σφυροβολία εφήβων (προκριματικός) – Όριο πρόκρισης 76.50μ ή οι 12 καλύτεροι στην κατάταξη
1ο γκρουπ – Νίκος Πολυχρονίου

11:40 – 100μ νεανίδων (προκριματικός) – Προκρίνονται οι 3 πρώτες από κάθε σειρά και οι 6 ταχύτερες εκτός τριάδας (6 σειρές)
6η σειρά – Πολυνίκη Εμμανουηλίδου

11:56 – 100μ εφήβων (προκριματικός) – Προκρίνονται οι 5 πρώτοι από κάθε σειρά και οι 4 ταχύτεροι εκτός πεντάδας (4 σειρές)
2η σειρά – Νίκος Παναγιωτόπουλος

12:25 – Σφυροβολία εφήβων (προκριματικός) – Όριο πρόκρισης 76.50μ ή οι 12 καλύτεροι στην κατάταξη
2ο γκρουπ
Θόδωρος Ζιώγας, Οδυσσέας Ντουσάκης

15:30 – Δισκοβολία νεανίδων (προκριματικός) – Όριο πρόκρισης 53.00μ ή οι 12 καλύτερες στην κατάταξη
1ο γκρουπ – Δέσποινα Αρετή Φιλιππίδου

16:50 – Δισκοβολία νεανίδων (προκριματικός) – Όριο πρόκρισης 53.00μ ή οι 12 καλύτερες στην κατάταξη
2ο γκρουπ – Σοφία Κεσσίδη

17:05 – 3.000μ εφήβων (προκριματικός) – Προκρίνονται οι 5 πρώτοι από κάθε σειρά και οι 5 ταχύτεροι εκτός πεντάδας (2 σειρές)
1η σειρά – Νίκος Σταμούλης

17:05 – Μήκος εφήβων (προκριματικός) – Όριο πρόκρισης 7.60μ ή οι 12 καλύτεροι στην κατάταξη
1ο γκρουπ
Ανδρέας Αντωνακόπουλος

17:05 – Μήκος εφήβων (προκριματικός) – Όριο πρόκρισης 7.60μ ή οι 12 καλύτεροι στην κατάταξη
2ο γκρουπ
Θόδωρος Σκούρος

17:21 – 3.000μ εφήβων (προκριματικός) – Προκρίνονται οι 5 πρώτοι από κάθε σειρά και οι 5 ταχύτεροι εκτός πεντάδας (2 σειρές)
2η σειρά
Παναγιώτης Πετρουλάκης

18:25 – Επί κοντώ νεανίδων (προκριματικός) – Όριο πρόκρισης 4.20 ή οι 12 καλύτερες στην κατάταξη
1ο γκρουπ
Ηλιάννα Τριανταφύλλου

18:25 – Επί κοντώ νεανίδων (προκριματικός) – Όριο πρόκρισης 4.20μ ή οι 12 καλύτερες στην κατάταξη
2ο γκρουπ
Αναστασία Ρέτσα

18:55 -Τριπλούν νεανίδων (προκριματικός) – Όριο πρόκρισης 13.25μ ή οι 12 καλύτερες στην κατάταξη
1ο γκρουπ
Σωτηρία Ράπτη

19:30 – 10.000μ βάδην νεανίδων τελικός
Αναστασία Αντωνοπούλου

ΠΗΓΗ Sportsfeed.gr

Related Posts