ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ταλίν 2021 (Κ20): Το πρόγραμμα των Ελλήνων στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα

Το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ20 ξεκινάει αύριο στο στάδιο Κάντριοργκ του Ταλίν με το πρόγραμμα των 39 Ελλήνων αθλητών/τριων να έχει γίνει γνωστό, καθώς έχουν διαμορφωθεί οι τελικές λίστες συμμετοχής.

της Σωτηρίας Στασινού
[email protected]

Πέμπτη 15 Ιουλίου
Πρωί

10:00 – σφαιροβολία (Ε) Α προκριματικό γκρουπ – Αννίβας Οικονόμου
10:00 – σφαιροβολία (Ε) Β προκριματικό γκρουπ – Κωνσταντίνος Γεννίκης
10:00 – 3000μ στιπλ (Ν) 1η προκριματική σειρά – Βασιλική Καλλιμογιάννη
10:15 – 3000μ στιπλ (Ν) 2η προκριματική σειρά – Νικολέτα Ραφαϊλάκη

10:40 – 100μ εμπόδια επτάθλου (Ν)
11:05 – σφυροβολία (Ε) Α γκρουπ – Νικόλας Πολυχρονίου
11:40 – 100μ (Ν) 6η προκριματική σειρά – Πολυνίκη Εμμανουηλίδου

11:40 – ύψος επτάθλου (Ν)
11:56 – 100μ (Ε) 2η προκριματική σειρά – Νίκος Παναγιωτόπουλος
12:25 – σφυροβολία (Ε) Β προκριματικό γκρουπ – Ορέστης Ντουσάκης, Θοδωρής Ζιώγας

12:30 – 400μ (Ν) προκριματικές σειρές
13:00 – 400μ (Ε) προκριματικές σειρές

Απόγευμα
15:25 – ύψος (Ε) Α,Β προκριματικά γκρουπ
15:25 – 800μ (Ν) 1η προκριματική σειρά
15:30 – δισκοβολία (Ν) – Α προκριματικό γκρουπ – Αρετή Φιλιππίδου
15:32 – 800μ (Ν) – 2η προκριματική σειρά – Ευτυχία Δεληγιάννη
16:00 – 1500μ (Ε) – προκριματικές σειρές
16:20 – σφαιροβολία επτάθλου (Ν)
16:25 – 100μ (Ν) ημιτελικές σειρές
16:45 – 100μ (Ε) ημιτελικές σειρές
16:50 – δισκοβολία (Ν) Β προκριματικό γκρουπ – Σοφία Κεσσίδη
17:05 – 3000μ (Ε) 1η προκριματική σειρά – Νίκος Σταμούλης
17:05 – μήκος (Ε) Α,Β προκριματικό γκρουπ – Ανδρέας Αντωνακόπουλος, Θοδωρής Σκούρος

17:21 – 3000μ (Ε) 2η προκριματική σειρά – Παναγιώτης Πετρουλάκης
17:55 – 400μ (Ε) ημιτελικές σειρές
18:10 – 200μ επτάθλου (Ν)
18:20 – ακοντισμός (Ε) Α προκριματικό γκρουπ
18:25 επί κοντώ (Ν) Α,Β προκριματικό γκρουπ – Ηλιάνα Τριανταφύλλου, Αναστασία Ρέτσα
18:40 – 3000μ (Ν) προκριματικές σειρές
18:55 – τριπλούν (Ν) Α,Β προκριματικό γκρουπ – Σωτηρία Ράπτη
19:30 – ακοντισμός (Ε) Β προκριματικό γκρουπ
19:30 – 10.000μ βάδην (Ν) τελικός – Αναστασία Αντωνοπούλου

Παρασκευή 16 Ιουλίου
Πρωί

10:00 – σφυροβολία (Ν) Α προκριματικό γκρουπ
10:05 – 110μ εμπόδια (Ε) πέντε προκριματικές σειρές
10:30 – επί κοντώ (Ε) Α,Β προκριματικό γκρουπ – Σωτήρης Χύτας
10:45 – 100μ εμπόδια (Ν) πέντε προκριματικές σειρές
10:50 – ύψος (Ν) Α,Β προκριματικό γκρουπ – Σάντι – Δανάη Παπακώστα
11:20 – 1500μ (Ν) δυο προκριματικές σειρές
11:30 – σφυροβολία (Ν) Β προκριματικό γκρουπ
11:45 – 800μ (Ε) τέσσερις προκριματικές σειρές – Σπύρος Ντουραχάνης
12:20 – 400μ εμπόδια (Ν) τέσσερις προκριματικές σειρές – Άννα Χατζηπουργάνη
12:45 – μήκος επτάθλου (Ν)
12:50 – 400μ εμπόδια (Ε) τέσσερις προκριματικές σειρές

Απόγευμα
14:45 – ακοντισμός επάθλου (Ν) Α προκριματικό γκρουπ
16:00 – 100μ εμπόδια (Ν) ημιτελικές σειρές
16:00 – ακοντισμός επτάθλου (Ν) Β προκριματικό γκρουπ
16:15 – τριπλούν (Ν) Τελικός
16:25 – 110μ εμπόδια (Ε) ημιτελικές σειρές
16:50 – 800μ (Ν) ημιτελικές σειρές
17:10 – 100μ (Ε) Τελικός
17:20 – 100μ (Ν) Τελικός
17:25 – δισκοβολία (Ν) Τελικός
17:35 – 800μ επτάθλου (Ν) Τελικό αγώνισμα
17:58 – μήκος (Ε) Τελικός
18:00 – 3000μ στιπλ (Ε) δυο προκριματικές σειρές
18:35 – 400μ (Ν) Τελικός
18:45 – 400μ (Ε) Τελικός
18:55 – 5000μ (Ε) Τελικός
19:10 – σφυροβολία (Ε) Τελικός
19:20 – 200μ (Ν) τέσσερις προκριματικές σειρές – Πολυνίκη Εμμανουηλίδου
19:45 – 200μ (Ε) τέσσερις προκριματικές σειρές – Γιάννης Καριοφύλλης

Σάββατο 17 Ιουλίου
Πρωί

9:30 – δισκοβολία (Ε) Α προκριματικό γκρουπ – Κωνσταντίνος Γεννίκης, Δημήτρης Παυλίδης, Κώστας Μπουζάκης
9:35 – 100μ δεκάθλου (Ε)
10:05 – 10.000μ βάδην (Ε) Τελικός – Αλέξανδρος Μορτζάκης, Ανδρέας Μπαχός
10:30 – μήκος δεκάθλου (Ε)
10:35 – σφαιροβολία (Ν) Α,Β προκριματικό γκρουπ – Αναστασία Ντραγκομίροβα, Μαρία Σουγλάκου, Μαρία Ανδρεάδη
10:50 – δισκοβολία (Ε) Β προκριματικό γκρουπ – Κωνσταντίνος Γεννίκης, Δημήτρης Παυλίδης, Κώστας Μπουζάκης
11:30 – 4Χ400μ (Ν) δυο προκριματικές σειρές
11:50 – μήκος (Ν) Α,Β προκριματικό γκρουπ
11:55 – 4Χ400μ (Ε) τρεις προκριματικές σειρές
12:00 – σφαιροβολία δεκάθλου (Ε)
12:15 – ακοντισμός (Ν) Α προκριματικό γκρουπ – Ελίνα Τζένγκο
12:30 – ακοντισμός (Ν) Β προκριματικό γκρουπ – Ελίνα Τζένκγο

Απόγευμα
15:00 – 400μ εμπόδια (Ν) ημιτελικές σειρές
15:05 – ύψος δεκάθλου (Ε)
15:05 – σφυροβολία (Ν) Τελικός
15:20 – 400μ εμπόδια (Ε) ημιτελικές σειρές
15:30 – επί κοντώ (Ν) Τελικός
15:40 – 200μ (Ν) ημιτελικές σειρές
16:00 – 200μ (Ε) ημιτελικές σειρές
18:25 – 800μ (Ε) ημιτελικές σειρές
16:40 – σφαιροβολία (Ν) Τελικός
16:45 – 100μ εμπόδια (Ν) Τελικός
17:00 – 110μ εμπόδια (Ε) Τελικός
17:15 – 800μ (Ν) Τελικός
17:30 – 3000μ στιπλ (Ν) Τελικός
17:35 – ύψος (Ε) Τελικός
17:55 – 200μ (Ν) Τελικός
18:05 – 200μ (Ε) Τελικός
18:13 – ακοντισμός (Ε) Τελικός
18:15 – 400μ δεκάθλου
18:35 – 1500μ (Ε) Τελικός
18:37 – τριπλούν (Ε) Α,Β προκριματικό γκρουπ – Ανδρέας-Σπύρος Καραλής, Γιώργος Βασιλογιαννακόπουλος
18:46 – 3000μ (Ν) Τελικός
19:05 – 3000μ (Ε) Τελικός

Κυριακή 18 Ιουλίου
Πρωί

9:30 – 110μ εμπόδια δεκάθλου (Ε)
10:15 – 4Χ100μ (Ν) προκριματικές σειρές
10:25 – δισκοβολία δεκάθλου (Ε) Α προκριματικό γκρουπ
11:00 – 4Χ100μ (Ε) προκριματικές σειρές – Εθνική ομάδα (Μίλιος, Γρανιτσιώτης, Καμπίτσης, Παναγιωτόπουλος)
11:30 – δισκοβολία δεκάθλου (Ε) Β προκριματικό γκρουπ
13:30 – επί κοντώ δεκάθλου (Ε)

Απόγευμα
14:40 – δισκοβολία (Ε) Τελικός
15:35 – ύψος (Ν) Τελικός
15:55 – τριπλούν (Ε) Τελικός
16:00 – 400μ εμπόδια (Ν) Τελικός
16:10 – 400μ εμπόδια (Ν) Τελικός
16:20 – ακοντισμός δεκάθλου (Ε) Α γκρουπ
16:25 – 800μ (Ε) Τελικός
16:40 – 4Χ100μ (Ν) Τελικός
16:50 – 4Χ100μ (Ε) Τελικός
17:05 – 1500μ (Ν) Τελικός
17:10 – επί κοντώ (Ε) Τελικός
17:20 – 3000μ στιπλ (Ε) Τελικός
17:25 – ακοντισμός δεκάθλου (Ε) Β γκρουπ
17:38 – 5000μ (Ν) Τελικός Β – Ιωάννα Πασπαλιάρη
17:50 – μήκος (Ν) Τελικός
18:05 – 5000μ (Ν) Τελικός Α – Ιωάννα Πασπαλιάρη
18:30 – ακοντισμός (Ν) Τελικός
18:37 – 1500μ δεκάθλου (Ε) Τελικό αγώνισμα
19:00 – 4Χ400μ (Ν) Τελικός
19:20 – 4Χ400μ (Ε) Τελικός

ΠΗΓΗ Sportsfeed.gr

Related Posts